Зустріч консорціуму BRIDGE у Тарту
26–27 травня 2025 року в Тарту (Естонія) відбулася перша щорічна зустріч консорціуму проєкту BRIDGE

26–27 травня 2025 року в Тарту (Естонія) відбулася перша щорічна зустріч консорціуму проєкту BRIDGE. У ній взяли участь представники всіх партнерських організацій: Erasmus University Rotterdam, Technische Universität Berlin, ArTe, Tartu Ülikool, та Центру розвитку інновацій (CID).

Зустріч пройшла надзвичайно продуктивно, було обговорено ключові досягнення проєкту, серед яких:
- запуск курсу для викладачів і дослідників KSE “Capacity-building in methods and application for big data and AI for governance”;
- проведення Spring School on Deliberation — першого курсу в Україні, який готує фасилітаторів громадських асамблей;
- організація інформаційних заходів у Звягелі, Чернігові та Києві для представників громад, де було презентовано суть і цінність формату громадських асамблей для розвитку демократії в Україні;
- проведення відкритого конкурсу на проведення ще однієї громадської асамблеї в Україні (до цього громадські асамблеї були проведені лише в Славутичі та Звягелі);
- створення грантового офісу в KSE, який працюватиме над розвитком напрямку міжнародних проєктів, від написання грантових заявок до розвитку та покращення адміністрування і управління міжнародними проєктами у Київській школі економіки.
Окрема увага під час зустрічі була приділена фінальному етапу конкурсу громад. 27 травня відбулося засідання конкурсної комісії, що обирала громаду, яка першою проведе громадську асамблею в рамках проєкту BRIDGE. Конкурс тривав з 18 квітня по 19 травня, і за його результатами обрано Житомирську громаду. Асамблея відбудеться вже восени 2025 року.
Ми щиро вдячні Житомирській громаді за довіру, відкритість до змін та готовність стати новим простором публічного діалогу в Україні.
Окрім підбиття підсумків, команда сформувала спільне бачення наступних кроків: від підтримки громад до посилення дослідницької та освітньої складової в KSE.
Попереду - активна фаза підготовки та проведення громадської асамблеї в Житомирі, а також ще декількох цікавих та практичних заходів, які будуть анонсовані вже згодом.
Щиро дякуємо команді Університету Тарту, Дмитру Хуткому, Вікторії Біляєвій за теплий прийом і відмінну організацію зустрічі, а також всім партнерам консорціуму - за співпрацю, залученість і змістовну командну роботу.
Проєкт фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки є лише думками автора і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Європейського агентства з досліджень. Ані Європейський Союз, ані грантодавець не можуть нести за них відповідальності.